Bambus, bambus, bambus!

Pokud patříte mezi posledních pár šťastlivců, kterým ještě nevolala příjemná slečna z call centra a nevnucovala vám revoluční bambusové ponožky, tak vám gratuluji, je vás už opravdu jen hrstka. Bohužel toto telefonické vnucování těchto výrobků jim jen značně pošramocují pověst. Protože zrovna v tomto případě se jedná o skutečně dobrý výrobek.
bambusy
Ponožky vyrobené z bambusových vláken jsou stoprocentně přírodní, to znamená, že se vám v nich nepříjemně nepotí nohy a jsou šetrné k přírodě. Jejich šetrnost plyne už z pěstování bambusu, ten totiž roste velmi rychle (až několik desítek centimetrů za hodinu), po sklizení se na jeho místo může okamžitě vysázet další a navíc nepotřebuje žádné hnojení, protože roste na principu plevele. A jako bonus, se v přírodě velmi rychle rozkládá. Díky těmto vlastnostem se začíná přecházet na výrobu i jiných výrobků, které se dříve vyráběly z jiných materiálů.
Často se můžeme setkat i s bambusovým nádobím, to se u nás začalo využívat zejména ve spojení s asijskou kuchyní. Běžně k dostání jsou u nás například sushi sety, čínské hůlky, jednorázové příbory, prkénka a dokonce dětské talíře. Nádobí je specifické tím, že je na více použití, ale časem nakonec dochází k jeho opotřebení. Ovšem výhodou je, že ho klidně můžeme nechat pohozené na zahradě jako třeba dřevěný špalek a ono se do dvou let díky povětrnostním podmínkám samo rozloží.
černá ponožka
Bambus se dá využít i jako dekorace, je to rostlina dovážená především z Číny a u nás jí podobnou nenajdeme, proto se často využívá k ozvláštnění nejrůznějších květinových vazeb. Velmi často se s ní lze setkat jako s dekorací v koupelnách (nevadí mu vlhkost) nebo v nejrůznějších stylových restauracích. Trošku zvláštní je, že se bambusem často dekorují toalety v těchto restauracích.