Kdo člověku půjčí?

Peníze jsou skvělá věc, ovšem jedině tehdy, když je člověk má, a to v dostatečném množství. A to bohužel nejednou není ani tak pravidlem, jako spíše výjimkou. I kdyby se nejeden z nás snažil sebevíc, může prostě nastat situace, v níž se svými příjmy nevystačí. A pak se může život změnit třeba i ve vyložené peklo.

Dokážete si možná představit, co takový nedostatek peněz může znamenat. Doma není třeba už vůbec nic k jídlu, ovšem není za co nakoupit, doma není ani koruna, ale přesto chodí stále další a další účty, které je nutno zaplatit. A nikdo se neptá, kde takový člověk v nesnázích sežene peníze, s jejichž pomocí by to zvládnul.

truhlička s mincemi

Když se to vyvine právě takto nepříjemně, není nejednou jiné východisko, než si nějaké ty peníze od někoho půjčit. Jistě, ani to není dokonalé řešení, protože půjčené peníze člověku nepatří a tento je následně zase bude muset vrátit, ale přesto to může být více než vítaná pomoc v době, kdy už jeden neví kudy kam.

Jenže zkuste si v nouzi nejvyšší požádat dejme tomu o bankovní půjčku! I když se budete snažit sebevíc, dost možná nedokážete splnit vše, co se tu od žadatelů očekává, a odejdete tedy s nepořízenou. Banky totiž tradičně nepůjčují lidem, kteří nejsou bonitní, tedy oplývající dostatečně vysokými příjmy, čistými registry dlužníků a dalšími pozitivy. V bance musí být žadatel o půjčku dokonalý, a takový někdo, kdo je ve finanční tísni, pochopitelně zpravidla nebývá.

stříbrné mince

Pro ty, kdo se nemohou svojí situací zrovna chlubit, je tu daleko spíše nebankovní hypotéka. U té se toho od zájemců totiž ani zdaleka tak moc nevyžaduje. Akceptují se tu i nižší příjmy, jež stačí ke splácení, nemusí tu vadit třeba ani nějaký ten bezvýznamnější záznam v registrech dlužníků, ba dokonce ani exekuce nemusí bránit poskytnutí třeba i hodně vysoké půjčky. Ovšem to pochopitelně jedině za předpokladu, že se zájemce za půjčené peníze zaručí zástavou nemovitosti a že je schopen splácet.