Levnější než klasika

Koupit si v současné situaci vlastní bydlení je finančně velice náročné, alespoň chcete-li bydlet klasicky. Co se týče alternativ, dají se sehnat levněji.

Levnější než klasika

Člověk ke štěstí toho vlastně tolik nepotřebuje. Bohatě mu stačí, když má co jíst a pít, s kým sdílet své strasti i hezké chvíle a mít samozřejmě kde bydlet. A když bydlet, tak nejlépe ve vlastním. Najít však bydlení, které by bylo k mání za přijatelné ceny, není tak snadné. V našich zeměpisných šířkách totiž obytné nemovitosti během posledních několika málo let neuvěřitelně podražily, takže si je může dovolit stále méně a méně obyvatel. Dokonce ani střední třída již nemá jistotu, že po finanční stránce dokáže dosáhnout na vlastní obydlí. A to nejen ve velkých městech, ale mimo vyloučených lokalit nebo takřka samot prakticky kdekoliv.

Klíč od domu

Tak kde je problém, tam se většinou najde řešení. Tím řešením v tomto případě mohou být mobilní domy. Ano, nejsou vhodné pro každého, ale komu nevadí alternativní bydlení, ten může být dokonce nadšen. Hlavně nejmodernější verze totiž mají skutečně co nabídnout.

Hezké bydlení

Když se člověk zaměří na mobilní dům, většinou ho začne srovnávat s maringotkou, což rozhodně není fér. A to po řádné stránce. Maringotky jsou maličké a vhodné maximálně k přespání, zatímco mobilní domy nejnovější generace jsou daleko prostornější, a navíc zařízené tak, aby se daly používat po celý rok. Tedy i v zimě. Je pravdou, že skutečně nejsou největší, ale rodiny s jedním dítětem by měly být spokojené. Pro vícečlennou domácnost však tento druh bydlení opravdu určen příliš není.

Klíče ve dveřích

Výhodou v tomto případě není však pouze zajímavá cena, ale také absence nutnosti jednat zdlouhavě s úřady. Když si kdokoliv bude chtít na svém pozemku postavit třeba jen malou chatu, bude ho to stát mnoho hodin jednání na stavebním úřadu a tím i nervy. V případě koupi mobilního domu tento problém však odpadá, jelikož nejde dle zákona o stavbu. Jednání s příslušným stavebním úřadem bude nutné i v tomto případě, ale zde je nezbytná pouze ohláška. V praxi to je jedna, maximálně dvě návštěvy.