Nikdy není nic ztraceno, ani s nízkým příjmem

Patříte k těm, kteří si myslí, že díky americké hypotéce bez dokládání příjmů mohou snadno a rychle přijít k penězům, aniž by se kdo zajímal o jejich příjem? Pak jste na omylu!
Anebo patříte k těm, kteří mají pocit, že jakmile mají nižší příjmy, kvůli kterým nedostali hypotéku v bance, tak jsou automaticky ztraceni a nikdo jim už nikde nepůjčí? Pak se mýlíte úplně stejně.

kufr peněz

Pravda je tak jako vždy někde uprostřed. Konkrétně to znamená, že o vaši finanční situaci se budou zajímat všichni potenciální věřitelé, ať už si požádáte o libovolný typ půjčky. Nikdo vás nechce dostat do finančních potíží, takže pokud vyjde najevo, že byste měli potíže své finanční závazky splácet, tak vám nikdo peníze nepůjčí, ať se obrátíte kamkoli. A to je dobře, protože to slouží pro vaši vlastní ochranu.
Ovšem to, že vaše žádost o půjčku v bance nevyšla proto, že máte podle banky nižší příjmy, nemusí ještě zdaleka nic znamenat. Někdo jiný na to může mít odlišný názor. Za vše mluví to, že klasický český průměrný příjem je pro většinu bankovních domů nedostatečný. Ovšem nebankovní společnosti může stačit. Takže ani s průměrným platem se nemusíte obávat požádat o půjčku, dokonce nemusí být na překážku ani to, že jste nezaměstnaní, ale máte pravidelný příjem z pronájmu anebo z nějaké dávky. Vše záleží také na tom, kolik peněz si budete chtít půjčit, a jaká by byla výše vaší měsíční splátky.

záruka

Jestliže se však rozhodnete pro půjčku v nebankovní společnosti, měli byste v každém případě počítat i s tím, že se za svou půjčku musíte zaručit nemovitostí. Ta poslouží jako záruka pro případ, že byste nedokázali půjčené peníze vrátit zpět. Pokud však budete splácet bez potíží, v žádném případě se o svou nemovitost nemusíte obávat a jejího užívání se toto ručení ničím nedotkne, ať už se jedná o byt, pozemek anebo třeba o rodinný dům.