Ostrov plný romantiky

Skopelos je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Je pravdou, že mnoho turistů ho ještě pár lety vůbec neznalo. Po natočení muzikálu si pár jeho míst vysloužilo svoje přezdívky nebo pojmenování. Například podobný úděl měl kostelík svatého Jana, kde se natáčela filmová svatba. Původně se jmenuje Agios Ioannis, ale v dnešní době mu snad nikdo jinak neřekne, než kostel Mamma Mia. Je to ostrov, který rádi navštěvují nejen rodiny s dětmi, ale také zamilované páry. Krásná krajina a dokonalé pláže, které se nechají obmývat křišťálově průzračnou mořskou vodou, jsou zkrátka naprosto ideální pro dokonalý relaxační odpočinek. Navíc je ostrov protkán doslova pohádkovými uličkami, kde jsou malé krámky s dostatkem nabízeného zboží.
řecko skopelos

Pár tipů se nikdy neztratí

Pokud cestujeme do neznámých míst, tak samozřejmě rádi uvítáme, když nám někdo doporučí místa, kam je dobré se podívat a co navštívit. Stejné je to i v tomto případě.
·         Například když se vydáme z vesnice Skopelos, tak budeme kráčet po strmých stezkách až k jednomu z nejkrásnějších míst ostrova. Jedná se o zříceninu hradu Chora, která pochází ze 13. století. Uvnitř hradeb se nachází jeden z nejstarších místních kostelů.
·         Historii si můžeme dokonale vychutnat na každém kroku a úplně nejnádhernější je pohled na zapadající slunce z pláže jménem Panormos.
skopelos ostrov
·          Také zaručeně budeme spokojeni, když si svoji dovolenou naplánujeme na řeckých ostrovech Skopelos, Skiathos a Alonissos.
·         Pokud milujeme ryby, tak zde budeme skutečně jako v ráji. Ryby jsou totiž základní surovinou a prakticky kdekoliv jsou k dostání lahodné pokrmy z čerstvého masa.
·         Výlety lodí přináší neskutečný a nezapomenutelný zážitek z celkové podívané na ostrov, navíc zpestří odpočinek na pláži.
·         Za návštěvu rozhodně stojí i muzeum folkloru, kde se můžeme kochat sbírkami místní keramiky, malbami, freskami, fotografiemi a dalšími zajímavými objekty.
Cestovat do těchto míst a poznávat místní krásy se skutečně vyplatí. Jen musíme počítat s tím, že z letiště se na tato místa dostaneme pouze lodí a cesta potrvá zhruba hodinu.