Betonové ploty Hodonín postavíte rychle metodou suchého zdění

Plotů z betonu je dnes k vidění celá řada a uvažujete-li o tomto řešení i vy, můžete se inspirovat některými realizacemi zveřejněnými na Internetu. Lidé na tento způsob řešení oplocení parcely sází hlavně kvůli jednoduché montáži a velmi dlouhé životnosti. Zdivo je tenké a přesto dostatečně pevné, chrání objekt před zvědavými pohledy zvenčí a je i částečnou ochranou vůči povětrnostním vlivům a prachu z ulice. Jaké jsou hlavní výhody této technologie?

cihlová zeď

Jednoduchá údržba – kovové a dřevěné oplocení sice může být výrazným ozdobným prvkem, ale na úkor udržovacích prací. V případě, že takto ohraničíte pozemek o rozměrech běžných parcel rodinných domů, dejme tomu 25 x 40 metrů, máte o zábavu z hlediska pravidelné údržby na několik let postaráno. Dřevo vyžaduje lazurovací lak, ztrácí lesk a barvu, šedne a vlivem vlhkosti trouchniví a časem se některé díly musí vyměnit. U kovových konstrukcí se musí provádět nátěry a odstraňování koroze, což může být i fyzicky poměrně náročná práce. Plot z betonu je v tomto ohledu prakticky bezúdržbový, nevyžaduje žádné nátěry a penetrace, pouze čas od času můžete povrch zbavit nánosů mechů a lišejníků pomocí trysky tlakového čističe.

betonový plot

Pružnost a pevnost – Desky a sloupky se vyrábí z certifikovaného materiálu, jde o mrazuvzdornou, vodě a vlhkosti odolnou směs písku, kamenné drti a pojiva, vyztuženou ocelovými armaturami. Materiál je téměř shodný s tím, který se využívá pro železobetonové konstrukce moderních staveb. Na základě zkušeností a vývoje výrobních programů této technologie lze říci, že životnost jednotlivých komponentů by měla přesáhnout čtyřicet až padesát let.

Stavebnicový systém – jednou z výhod betonových plotů Hodonín Montáž MPC je i tzv. metoda suchého zdění. Do země se kotví pouze sloupky, mezi něž se do drážek zasouvají ploché desky, a ty není nutné potírat lepidlem, tmelem či maltou. V případě, že některou z desek někdo poškodí, lze ji jednoduše vyměnit za jinou.