Železniční vozidla


Železnice je jeden velký propracovaný systém, nad kterým musíme mít dobrou kontrolu. Toho snadno docílíme díky sledování železničních vozidel.

Železniční vozidla

Sledování

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tak železniční doprava je poměrně komplikovaná, protože existuje spousta drah, výhybek, stanic a po stejné koleji za den může klidně projet spousta vlaků, které se navzájem nesmí nikdy ohrozit. Bezpečnost zde musí být opravdu velká, protože vlak váží nespočet tun, takže taková srážka umí napáchat pěknou paseku.

dieselová lokomotiva

Je proto zapotřebí mít propracované jízdní řády, a především řízení provozu, aby vlaky jezdily naprosto plynule a nehrozila žádná kolize. K tomu nám skvělé poslouží sledování železničních vozidel, jenž probíhá za pomocí GPS, což zajišťuje neustálý, a především přesný přehled o vozidle na železnici. Kdykoliv se proto dá lokalizovat místo, kde se právě vlak nachází, což je pro bezpečné řízení dopravy naprostý základ a dokáže zabránit hrozící u nebezpečí. Lokomotivu můžete klidně sledovat na virtuální mapě, kde si můžete zobrazit jaké chcete lokomotivy, takže možností je mnoho.

Užitečná informace

Kromě výborného sledování vyniká tento systém ještě v dalších věcech. Je to dáno tím, že dokáže zobrazit spoustu potřebných a aktuálních údajů o vozidle, což se vždy hodí a pomůže to ke správnému a šetrnému chodu. Díky tomuto systému uživatelé v průměru ušetří až desítky procent za provoz lokomotivy, takže tento systém se v podstatě za určitou dobu zaplatí a nadále Vám bude šetřit výdaje.

železniční vozidlo

Palivo se měří díky speciální sondě, jenž funguje jako plovák, ale rozhodně není obyčejná. Snímá totiž i náklon a akceleraci stroje, takže výsledná hodnota je perfektně přesná. Systém byl samozřejmě s úspěchem otestování, a proto má povolený provoz pro železniční vozidla. Kromě zmíněného parametru jich umí sledovat mnohem více. Systém Vám například ukáže aktuální rychlost, dráhu, napětí baterie, otáčky, spotřebu, GPS polohu, identifikaci strojníka a spoustu dalších funkcí, které se hodí pro každodenní provoz.