Chcete bydlet solidně a za málo? Možné to je i u nás

Jen málokdo sní o tom bydlet v pronájmu. Naopak, většina našinců by ráda měla vlastní střechu nad hlavou. Získají tím totiž jistoty, které v pronájmu nikoliv. Nicméně se nejedná o žádný jednoduchý úkol. Ceny bytů jsou dnes na maximu a o rodinných vilkách se dá říci prakticky to samé. Problém navíc je, že jsou stále méně dostupné i hypotéky, takže pokud se už někdo rozhodne zadlužit se na další dvě tři dekády, není mu to mnohdy ani umožněno. Dnes je totiž mimo jiné nutné mít na kontě alespoň deset procent z poptávané nemovitosti, což je pro valnou část našeho obyvatelstva nereálným úkolem.

Na prodej

Není však potřeba bydlet pouze klasickým způsobem. Kdo chce, může si najít alternativu, co je mnohem levnější než standardní byty – levné mobilní domy. Je sice pravda, že tento druh obydlí nemá v našich zeměpisných šířkách zrovna tu nejlepší pověst, nicméně pořád se jedná o tu nejlevnější a zároveň nejkvalitnější alternativu.

Bydlení v tomto druhu obydlí bylo dříve pomalu za trest. Místa bylo málo, vybavení nestálo za nic a v zimě se člověk celou dobu jen klepal, jelikož zateplení v tomto případě neexistovalo. Nejnovější modely jsou na tom však o dost lépe. Jsou už nejen docela rozměrné a vhodné i pro malé rodiny s jedním dítětem, ale rovněž mají i skvěle vnitřní vybavení. A jako bonus obvykle disponují i výborným moderním zateplení kombinovaným se zvukovou izolací. Díky tomu člověku nebude zima ani během mrazů a zároveň ho nebudou rušit zvuky z blízkého ani dalekého okolí.

Nemovitost

Největší poptávka je dnes samozřejmě po nejnovějších modelech, které se dají použít jako celoroční bydlení, nicméně se zvedá i zájem i o dříve vyrobené typy, které nejsou ani zdaleka tak kvalitní jako to nejlepší, co je dnes na trhu. Nejsou sice příliš v hodné k bydlení po celý rok, ale na druhou stranu mohou výborně fungovat jako letních chatky. Díky své velmi příjemné ceně rozhodně vyjdou mnohem lépe než třeba klasický srub.