Co kočka nesmí mít v misce

Ten, kdo si pořídí nějakého domácího mazlíčka, chce pro něho většinou jen to nejlepší. Je pravda, že v poslední době nás některé otřesné případy přesvědčily spíše o opaku, ale budeme doufat, že to bylo skutečně ojedinělé. A podle toho, jak se k tomuto problému veřejnost postavila, to jistě bude pravda. Zvířátko, které si pořídíme, bude vyžadovat naši péči ve všech směrech. Hlavně v oblasti potravy. Je na nás totiž dokonale závislé.
·        Většinou se říká, že se lidé rozdělují na dva tábory.
o   Na milovníky pouze koček nebo pouze psů.
Jsou ovšem i výjimky. Pak mohou mít doma chovatelé smečku složenou z obou druhů těchto domácích zvířátek.
kočky u misek

Některé potraviny jsou nebezpečné

Co si ale musí každý chovatel uvědomit je fakt, že kočka má zcela jiné nároky na stravování. Není tedy možné dát do obou misek to samé.
·         Co jí může ublížit nejvíce?
o   Určitě se neotráví, pokud okusí granule od kolegy – psa.
o   Ale rozhodně ji musíte uchránit toho, aby s ním hodovala na kostech.
kočičí miska
Ani v přírodě si kočka nepochutnává na komplet celém uloveném zvířeti. Kostičky nechává a jen je okouše a olíže. Kosti by jí totiž mohly způsobit velké zdravotní potíže. Jsou pro ni nestravitelné a mohou ji dokonce i smrtelně poranit. Zejména, pokud se jedná o kosti, které se štěpí. Což jsou například kosti kuřecí. Našemu chlupatému kamarádovi mohou poranit střevní stěnu nebo způsobit velké zažívací problémy. Opatrní musíme být i u podávání syrového masa. Chovatelé koček jistě teď vědí, o čem je řeč.
pes s kostí
·         Naše kočička může být právě po vydatném obědě, ale jakmile ucítí pach syrového masa, není k udržení.
·         A co teprve, když jí kolem nosu zavane vůně ryby.
Syrové maso ale může obsahovat parazity, kteří se mohou přenést i na nás. Kromě nich může být s syrovém mase také nebezpečná salmonela. A na všechny tyto problémy nestačí ani pravidelné odčervení.