Eko oblečení za příznivé ceny!

Bavlněné legíny zná snad už každá žena, a to právě pro jejich pohodné nošení, ale také i určitou ležérnost. Nikde vás nic neškrtí a téměř sto procentní bavlněný materiál dodá měkkost a pocit, že se nacházíte možná i v přírodě. Je to dáno tím, že bavlněné legíny YASTRABY prošly mezinárodně testovacím a certifikační systémem OEKO-TEX / STANDART 100!

bavlněné legíny

Ten, kdo se zajímá o udržitelnou módu, ví o čem je řeč. Vy, kteří jste pojem udržitelná móda slyšeli, ale nedovedete si dost přesně představit, co to vlastně znamená, pokusíme se vám to vysvětlit. Současným světem hýbe fast Fashion, což je tak zvaná rychlá móda. Jedná se o oblečení, které textilní firmy přímo chrlí na pulty obchodů, a bohužel ne jen čtyřikrát do roka, jako dříve, kdy obchody byly zásobovány novinkami na jaro, léto, podzim a zimu, ale průběžně celý rok. Způsobuje tím obrovskou nadprodukci, kdy není možné všechno oblečení koupit a spotřebovat. Proto velké množství oděvů končí, bohužel, na skládkách.

Kdežto udržitelnost je protipólem této nadprodukce, a říká se jí naopak slow Fashion pomalá móda, která dbá na ekologickou výrobu s minimální dopadem na životní prostředí. Začíná to už na plantážích, kde se nepoužívají pesticidy, ani žádná jiná chemie. Dbá se na férové jednání s těmi, kteří v tomto prostředí pracují a jsou jim zajištěny rovné podmínky v odměňování. U férové módy, jinak i často zvané etické, je zakázána dětská práce!

eko standard

Proto bychom měli dbát na to, abychom zbytečně nekupovali výrobky rychlé módy, které dlouho nevydrží a neustále proto obměňujeme šatník. V případě nákupu „etické“ módy máte záruku naprosté kvality a budou vás hřát nejen bavlněné legíny, ale hlavně i příjemný pocit, že jste i vy přiložili ruku k dílu. I vy, nákupy zboží, které je chráněno certifikátem kvality, přispíváte k obnovení zdraví naší Zelené planety.