Kdy stojí za zvážení nebankovní poskytovatel?

Nebankovní společnosti rozhodně nepatří k nejdůvěryhodnějším poskytovatelům úvěrů, tak proč se na ně přesto obrací tisíce klientů každý rok? Důvodů je samozřejmě hned několik, pojďme si připomenout alespoň některé.

  • Benevolentnost

Banky jsou ke svým klientům velice nekompromisní. O to více, pokud se jedná o úvěrové produkty. Splnit některé podmínky, které stanovuje Česká národní banka, je pro některé doslova nad lidské síly. K tomu je zapotřebí připočíst ještě stále se zvyšující ceny nemovitostí, inflaci či vysoké životní náklady. Zkrátka už dávno neplatí, že hypotéku v konečném důsledku získá každý, kdo si o ní přijde požádat. Ba naopak podmínky se každým rokem zpřísňují.

Internetové obchody

Benevolentnost je jeden z hlavních důvodů, proč se řada lidí rozhoduje pro nebankovní subjekty. U nich je totiž postup schvalování mnohem přehlednější, rychlejší a bez zbytečných obstrukcí. Spotřebitelské úvěry je možné snadno sjednat i online, bez nutnosti osobní návštěvy. Americká nebankovní hypotéka je zase dostupná téměř pro každého. Pro její získání není zapotřebí pravidelný příjem, je zapotřebí pouze ručit nemovitostí. Což je totožný postup jako v bankovních domech. Je však zapotřebí pracovat s myšlenkou, že v případě nedodržení závazků ze strany dlužníka, může dojít k prodeji zastavené nemovitosti.

Návrh smlouvy

  • Rychlost vyřízení

Vyřídit hypotéku v bance je záležitost i na několik měsíců, zkrátka banky v tomto ohledu nikam příliš nespěchají. K žádostem přistupují individuálně a před samotným schválením musí žadatel doložit mnoho potřebných dokumentů. Na základě nich pak banka vyřkne ortel. Pokud dojde k zamítnutí, většinou nemá příliš smysl uvažovat o jiné bance, jelikož výsledek bude s největší pravděpodobností totožný. Řada žadatelů u nebankovních společností tak jistě ocení nejenom jejich benevolentnost, ale i rychlost vyřízení.