Elektrocentrála – skvělý pomocník v mnoha životních situacích


Perfektní pomocník pro zahrádkáře a chataře – v místech, kde není přípojka elektřiny, což jsou například zahrádkářské kolonie, sady a skleníky, chatové či tábornické osady, může být přípojka elektřiny v určitém ohledu spíše na obtíž. Pobyt v takovéto oblasti vás pak neohrožuje elektrosmogem a mnozí lidé zjišťují, že se bez elektřiny v jistých situacích obejdou. Ona taková chata s petrolejkou a s vařením na propan butanu nebo čistém propanu, nás neláká ke sledování televize, prohlížení webových stránek a odesílání e-mailů, máme alespoň více prostoru sami pro sebe, je tu klid a pohoda, můžeme hrát deskové hry nebo karty, jít se v poklidu ven projít, a navíc máme jistotu, že žádný elektrický zkrat nezpůsobí v chatě požár.

stožár vysokého napětí

Zdroj elektřiny se tu může hodit v určitých situacích, např. pro práci elektrického nářadí, štípače dřeva, řetězové či kotoučové pily. A na týdenní dovolené tu lze vyřídit i nutné e-maily, když benzínový agregát na chvíli zapnete pro provoz notebooku či nabití mobilního telefonu.

generátor elektrického proudu

Bez elektrocentrály se neobejdou stavbaři – stavební činnosti např. při výstavbě silnic a železničních koridorů potřebují elektrická nářadí a výpočetní techniku a tam, kde není elektřina přivedena, je elektrocentrála jediný dostupný zdroj. Mezi stavbaři se také elektrocentrály vyskytují jako jedna ze základních součástí pracovního vybavení. Připojují se k ní například kotoučové pily nebo brusky pro řezání zámkové dlažby, betonových obrubníků, kanalizačního potrubí.

Nepřetržité provozy – některé provozy potřebují být neustále v činnosti, kupříkladu v místech, která by mohla ohrozit i lidské životy, jako jsou nemocnice (operační sály) a zdravotnická zařízení nebo úpravny pitné vody. Při výpadku elektřiny je pak elektrocentrála nesmírně důležitým prvkem, benzínový či naftový generátor je naprosto nezávislý na elektrických rozvodech, podmínkou je pouze dostatek paliva.