Zhubněte na normální váhu. Budete se cítit lépe

Pokud se vám nelíbí vaše korpulentní postava a chcete zároveň udělat něco pozitivního pro své zdraví, rozhodně se odhodlejte zhubnout. Nemusí to být složité.

Zhubněte na normální váhu. Budete se cítit lépe

Nadváha nikdy nebyla v našich zemích ničím zvláštní. Vzhledem k tomu, jak vydatná je česká kuchyně, není se ani čemu divit. Ovšem nadváha, zvláště je-li lehká, není zase až tak velký problém. Nesmí se ale zvětšovat. V takovém případě se z ní může stát i obezita, a ta již problematická být může. Čistě statisticky jsou lidé trpící obezitou mnohem náchylnější k rozličným chronickým nemocem, které mohou být jak fyzického, tak i duševního charakteru. Není tedy dobré být přemíru tlustý.

Měření obvodu pasu

Nejlepším způsobem, který můžete doma udělat ke zjištění svého aktuálního stavu, je použít BMI kalkulačku https://www.bmikalkulacka.cz/. Je to daleko efektivnější řešení než váha, kterou ale také využijete. K tomu, abyste se dostali ke správnému výsledku totiž musíte znát jak svou hmotnost, tak i výšku, potažmo věk. Bez toho nic nespočítáte.

Dieta umí divy

Je sice pravdou, že se dá zhubnout i pouhopouhým sportováním, ale to platí hlavně pro lidi, kteří mají maximálně střední nadváhu. V případě, že trpíte obezitou, samotné cvičení vám příliš nepomůže, i když jeho zařazení je samozřejmě plně doporučené i tak. Základem hubnutí je ale strava. Ta by měla být maximálně vyvážená, ale to neznamená, že se musí skládat ze všeho. Naopak. Třeba takové sladké nebo přespříliš tučné pokrmy byste měli vyřadit ze svého jídelníčku automaticky. Právě po takových jídlech se tloustne nejvíce, a to vy rozhodně nepotřebujete.

Optimální porce

Je jasné, že s vhodnou dietou se dá ubrat skutečně hodně. Problém je, že laici si jen málokdy umí nastavit dietu správně. To vede buďto k malému efektu, případně to nefunguje vůbec. Člověk se tak snadno dostane do kruhu, ze kterého nemá ponětí, jak se vyhrabat ven. Naštěstí je možné navštívit některého z mnoha odborníků na výživu, kteří jsou kompetentní napsat člověku dietu, která bude vhodná přímo pro něj. Je pravdou, že i tak se bude jednat o běh na dlouhou trať, ale když to hubnoucí vydrží, sladké odměně v podobě štíhlé postavy se nevyhne.