Hygiena až na prvním místě

Soukromé bazény dnes nejsou žádným luxusem, který by si mohlo pořídit jen několik vyvolených, ale standardem, na který můžete narazit na velké části českých zahrad. I větší typy jsou k dostání za poměrně příznivé ceny, tak proč si jednou za čas nedopřát pár temp ve své malé vodní nádrži, že ano. Bazény jako takové ale musíte udržovat, jinak se vám voda v nich velice rychle zkazí, což vám příliš k užitku určitě nebude. Přemnožení bakterií, sinic a řas znamená obvykle jediné – špatná údržba, případně nízké dávky dezinfekce. Tomu lze zabránit čištěním bazénových stěn i zvýšením dávek chlóru. Vhodné je také se vždy před použitím bazénu důkladně osprchovat. Nemusíte kvůli tomu do koupelny, stačí si pořídit na zahradu solární sprchu.
vodní paprsky

Důvod, proč se sprchovat před každý vstupem do vody, je samozřejmě hygienický. Při sprchování ze sebe dostanete nejen pot, ale i různé nečistoty, kde se rády usazují bakterie, které sice na těle příliš mnoho možností na to se rozmnožit nemají, ale jakmile se dostanou do vody, mohou začít pořádně řádit. Toto opatření je velice efektivní a používá se běžně i na veřejných koupalištích, kde jsou sprchy rovněž naprostým standardem .
sprchování ženy

Přijatelná cena

I když název solární sprchy může u někoho vyvolávat dojem, že se jedná o futuristickou technologii, rozhodně tomu tak není. Jde v podstatě o jednoduchou sprchu s nádržkou na vodu, kterou pohání solární panel, což rozhodně není žádná velká novinky v technologii. Tento typ sprch je tak cenově velice výhodný. Navíc díky tomu, že solární sprchu pohání slunce, nemusíte se bát, že by vám odbírala elektřinu. Jedná se o zcela samostatný zahradní prvek, který není třeba napájet i jinými způsoby. Samozřejmě, že díky tomu je možné sprchu využívat hlavně v měsících, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější. Tedy od konce jara až do konce léta.