Útok na Oblast 51

Oblast 51
Oblast 51 (Area 51) je výzkumné centrum armády USA, nacházející se uprostřed pouště v jižní části státu Nevada. Do všeobecného povědomí však vešlo díky konspiračním teoriím. Podle nich zde probíhaly a stále probíhají výzkumy mimozemšťanů, vesmírných lodí a vyvíjení nových technologií na nich založených. Především kvůli tajnůstkářské povaze základny tyto teorie stále šíří a udržují při životě. Pravdou zůstává, že se v této oblasti vyrábí a testuje nová letecká technika a je zde přísný zákaz vstupu i pod hrozbou případné smrti.
auto u cedule
Storm Area 51, They Can't Stop All of Us
Přestože zábavných falešných událostí se na sociálních médiích objevuje mnoho, jen málokteré získají takovou popularitu. Přes 2 miliony uživatelů facebooku uvedlo, že se útoku zúčastní a další 1,5 milionu tuto událost sleduje. Mnoho konkrétních informací zde není uvedeno, jen místo setkání a krátký humorný popis útoku zahrnující „naruto run“ (běh ze známého anime Naruto) a pobízení k podívání se na mimozemšťany.
vykulená holka
Denně přibývají nové komentáře a vede se i spousta diskuzí, kde se řeší konkrétní plány. Pro danou událost vznikly i internetové stránky s vlastním eshopem, nemluvě o jiných menších obchodech na události vydělávajících na mnoha tematických předmětech.
ufo postava
Recese, ale do jaké míry
Samotný zakladatel události uvedl, že se jedná čistě o recesi. Kvůli její popularitě však získala i mediální pozornost a dočkala se i reakce vlády Spojených států. 10. července jejich tisková mluvčí varovala před případným vstupem a připomněla přísný zákaz vstupu do oblasti. Je tedy možné, že se událost uskuteční? Pravděpodobně ano, pár desítek možná set lidí, kteří se zrovna budou pohybovat v okolí místa srazu se dostaví a… to bude vše… Snad jen to. To však nezmění nic na tom, že se jedná o jednu z největších internetových recesí poslední doby. Skutečný průběh události se však dozvíme až 20. září.