Jak si vybrat letní dovolenou v Zanzibaru?

Zanzibar je název pro dva ostrovy a to jižní (Zanzibar) a severní (Pemba). V dnešní době je Zanzibar stát tvořící s Tanganikou jednotný stát Tanzanie. Má velmi poutavou a zajímavou historii.
Zanzibar je tak skvělé místo, že i v létě i v zimě je na něm pořád krásné počasí. Co je ale při výběru důležité, je dát si pozor při výběru pláže a hotelu.
zanzibar luxus
Než se na Zanzibar vydáte, je důležité si o něm zjistit pár informací. Existuje velké množství destinací (týká se to i Zanzibaru), které nejsou tak úplně ideálním místem podle našich představ.
Typické pro Zanzibar je, že příliv a odliv na některých plážích je tak znát, že úplně změní jejich charakter. Proto je důležité dávat pozor při výběru pláží. Mnohé jiné jsou ale neskutečně krásné. Bílý písek, průzračná voda, teplo, sluníčko co víc si přát.
domky na pláži
Na co si ale dávat velký pozor je východní pobřeží. Je sice zdobeno krásnými korálovými útesy, jenže je typické, že laguny se změní v bazénky. Je to ideální pro ty, kteří rádi pozorují mořský nebo podmořský svět ale není to úplně ideálním místem pro plavání.
Překvapením pro vás ani nebude velké množství řas. Pokud je pláž u hotelu, personál je uklidí, ale co se týká veřejných pláží, tam se o to opravdu nikdo nestará.

Potěšíme ale milovníky barů a dobrých restaurací. Jak bary, tak restaurace jsou zde otevřeny mnohdy až do noci, a to mnoho lidí ocení.
Cestovní kanceláře nabízí mnoho zájezdů na Zanzibar, takže je opravdu z čeho vybírat.
O to se opravdu nemusíte bát. Dokonce se některé cestovky předhánějí s tím, kdo prodá více zájezdů.
loďka na zanzibaru
Je to opravdu krásné místo, které byste měli vidět, ale opravdu si o něm zjistěte nějaké informace, než zde zavítáte. Kdo je připraven, není překvapen no ne?
Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit .