Kvalitní povlečení je záruka dobrého spánku

Výběr ložního prádla je někdy skutečně věda, velké množství materiálů a barevných vzorů, kdo se v tom má vyznat. Je fakt, že nabídka v obchodech, nebo e-shopech, co se týče ložního prádla, je nevyčerpatelná. Každý by si měl zvolit to, co mu vyhovuje a co se mu líbí. Důležité je rovněž pohodlí a příjemný pocit z konkrétního materiálu.
ložnice v šedo-zelené
Bavlněné povlečení– stará dobrá klasika, která se zřejmě neomrzí. Bavlna je odolný a pohodlný materiál, který má v domácnosti a v oděvnictví široké využití. Nejinak je tomu také u povlečení na naše peřiny a polštáře. Bavlna se dá prát při vysokých teplotách, dá se sušit v sušičce a nemění svůj tvar ani kvalitu.
Krepové povlečení– v současné době velmi oblíbené a to pro svou lehkou údržbu. Po vyprání stačí rozvěsit a není potřeba žehlit, i při spánku se nám nebude mačkat, jelikož jeho přirozeně mačkaný efekt tomuto zabrání. Krepové povlečení je většinou také bavlněné a k jeho praktičnosti lze tedy připsat i výhody již zmiňované u bavlněného povlečení.
Flanelové povlečení– oblíbené jak u dospělých, tak i u dětí, vlastností flanelu je jeho hřejivost, proto je často využíváno zejména v chladnějších měsících roku, ale někdo si jej nemůže odpustit ani v létě. Je příjemný na dotek a jeho trvanlivost a kvalita se také častým praním a užíváním příliš nemění.
výběr povlečení
Lněné a damaškové povlečení– patří mezi elitu, co se týče povlečení, má dlouhou tradici a je jednak odolné, tak také příjemné a pohodlné, výhodou damašku je jeho hřejivost nebo chladivý efekt, podle toho, co aktuálně potřebujeme, len je pak také velmi pevnou avšak jemnou látkou, která má dlouhodobou životnost.
Saténové povlečení– kdo si chce dopřát pocit luxusu, pro toho je vhodné povlečení ze saténu. Tato jemná, hladká látka je již po dlouhá léta symbolem bohatství a přepychu, k ložnici a posteli se však rovněž velmi hodí a to nejen v podobě svůdného oblečení, ale také jako ložní prádlo. I když se zdá, že satén je pro svou hebkost velmi citlivý materiál, opak je pravdou. Pozor však na saténové povlečení z polyesteru, je sice na pohled luxusní, lesklé a hladké, ale špatně odvádí vlhkost, chcete-li skutečnou kvalitu, pak kupujte satén vyrobený ze 100% bavlny.
zachumlaná v peřinách
Ať už zvolíte jakýkoliv materiál pro své ložní prádlo, pak vězte, že všechny typy jsou na trhu k sehnání v nejrůznějších vzorech, barvách a kombinacích. Cena se často odvíjí od kvality, proto není nejvhodnější na povlečení šetřit. Zlatý střed asi zaručí spokojenost jak praktickou, tak finanční.