Nepodceňujte kvalitní osvětlení

Dozajista každý z nás věnuje značnou péči své domácnosti. Ať se již jedná o samotné zařízení a výbavu, či úklid. Jedná se přeci jen o místo, kde trávíme nejvíce času a je našim útočištěm. S domovem nás pojí krásné vzpomínky a zážitky, není proto divu, že pro nás znamená tolik.

 

Co však může ještě více zdokonalit spokojené bydlení je kvalitní osvětlení, coby doplněk, který se nevyplácí přehlížet. Je zapotřebí zvolit vhodný světelný zdroj, který bude vyhovovat vašim požadavkům a zároveň bude šetrný k vašemu zraku.
položená žárovka.jpg


 
Typy dostupných světelných zdrojů:

 

·         HALOGENOVÉ ŽÁROVKY– poskytují intenzivnější jas díky mnohonásobně vyšší teplotě, než jak tomu je u klasických kousků. Zároveň se vyznačují vysokou životností a reálným podáním barev. Výhodou je i možnost postupného stmívání, což oceníte například při sledování filmů či jako noční osvětlení pro nerušené a spokojené usínání malých dětí. Nevýhodou pak může být vyšší cena.

 

·         LED ZDROJE – velmi oblíbený a rozšířený zdroj světla, který můžete nalézt v mnoha domácnostech. Jsou známé pro svou velkou úsporu energie oproti klasické žárovce, dále také dlouhou životností a po zapnutí okamžitým dostatkem světla. Samozřejmostí je jejich vysoká odolnost a životnost, kdy LED světelné zdroje prakticky nemohou prasknout. Uvažujete-li ekologicky, dozajista oceníte i možnost snadné recyklace z důvodu absence rtuti. Kvalita je opět vykoupena vyšší cenou.

 

·         KOMPAKTNÍ ZÁŘIVKY – známé také coby úsporné zdroje, které představují úspornější alternativu klasických zdrojů. Typické jsou pro svou životnost, a především úsporu energie. Hodí se i pro venkovní osvětlení, nevýhodou je dozajista pomalejší náběh po zapnutí či vyšší cena, s kterou budete při pořízení muset počítat. Neustálým zapínáním rovněž dochází ku snížení životnosti.

 

·         ZÁŘIVKY – rovněž nabízí úsporu energie a životnost. Jsou nejrozšířenějším typem svítidel v českých domácnostech, a to zejména pro své teplé odstíny. Nevýhodou může být větší velikost a pomalý náběh do plného rozsvícení.
velká lednice.jpg 

Samozřejmě veškeré uváděné typy osvětlení jsou dostupné v mnoha tvarech a variantách, vybere si tak skutečně každý.