Štěstí uvnitř nás

Co je to štěstí a kde se bere? Vzniká štěstí z peněz? Z toho, že máme nádherný dům a můžeme si koupit vše, po čem naše srdíčko zatouží? Vzniká z dobré práce, po které jsme vždycky toužili a kariérního růstu, který nám tato práce snů umožňuje? Odpověď na to, co znamená pravé štěstí je více prostá, než by se mohlo zpočátku zdát. Pravé štěstí má každý člověk uvnitř sebe a při jeho hledání neexistují téměř žádné vedlejší faktory než je on sám.
hraní se šátkem.jpg

Šťastný je ten, kdo miluje vše, co mu život a každý další den přinese. Takový člověk miluje každý okamžik a žije naplno každou vteřinou. Šťastný člověk se od toho nešťastného pozná velice snadno. Šťastný člověk je rád za vše co má (rodina, přátelé, koníčky), proto nezávidí ostatním lidem, naopak jim jejich úspěchy přeje a raduje se s nimi. Šťastný člověk má také zdravé sebevědomí a neřeší maličkosti jako je například u žen nějaké to kilo navíc- dokonce takové ženy umí svou nedokonalost přeměnit ve svou přednost. Sebevědomá žena bývá méně žárlivá- takže má i spokojenější vztah.
děvče s úsměvem.jpg

Klíčem ke štěstí je najít vnitřní mír. Vyřešit všechny problémy uvnitř sebe samotného- občas to nejde bez pomoci, ale když si najdete někoho, kdo bude s vámi bloudit myšlenkami a pomůže vám najít správné odpovědi na otázky uvnitř vás, je to také správná cesta k úspěchu.

Člověk musí mít radost z maličkostí, protože od toho přeci život je. Když se člověk neraduje z maličkostí, jeho život není tak radostný.

Největší radostí je pomáhat ostatním lidem- naším kamarádům, rodině, nebo například dětem z dětských domovů nebo pejskům v útulcích. Taková pomoc vykouzlí každému, kdo ji vykoná, úsměv na tváři.

Závěrem napíšu jen to, že každý člověk v sobě má štěstí. Občas není cesta k jeho nalezení zrovna nejlehčí, ale každý člověk to dokáže, když o to doopravdy stojí. Nalezení vnitřního míru se štěstím úzce souvisí.