Trampolína – poskytne zábavu a odbourá stres

Všichni známe klasickou venkovní podobu tohoto cvičebního nástroje, který je efektivní zábavou pro malé i velké. Pozitivní je, že skákání děti baví a neomrzí je. Předností je pobyt dětí na čerstvém vzduchu s dostatečným pohybem. Však je až alarmující, jak čím dál více je dětí postiženo obezitou díky eliminaci pohybu a trávení veškerého volného času doma na počítači nebo u televize.
panáčci a trampolína.jpg
Trampolína je zárukou zábavy a především zajištění potřebného pohybu. Skákání milují děti i dospělé osoby. Však má mnoho výhod. Jedná se o sport, který je velmi šetrný ke kloubům oproti jinému aerobnímu cvičení. Skákání a pohyb venku má blahodárný vliv na fyzickou i duševní stránku člověka.
skákání na trampolíně.jpg
Pro děti skotačení na trampolíně má pozitivní vliv na lepší koordinaci, koncentraci a lepší soustředění na učení doma i ve škole. Vzhledem k tomu, že se jedná o fyzickou aktivitu, má vliv na odbourání stresu, napětí či potenciálního splínu.

Skákat může každý. Dojde k prokrvení, k posílení srdečního svalu, k úbytku váhy, zapojení všech svalů apod. Stačí si vybrat ze široké nabídky, která trampolína je ideální pro váš venkovní prostor.

Pohled do historie aneb co možná nevíte…

Jedná se o sportovní náčiní, které se používá v praxi pro rekreační i sportovní účel. Skoky na trampolíně náleží do odvětví sportovní gymnastiky. Předchůdcem dnešní verze trampolín byla jen pružná prkna. Skákání bylo praktikováno již ve středověku, kdy došlo na zkoušení prvních akrobatických čísel. První trampolínu sestavil francouzský akrobat du Trampoline.

Novodobá historie se píše zhruba od roku 1936, kdy pánové George Nissen a Larry Griswold sestavili zcela vlastní trampolínu, kterou si nechali patentovat. Záhy se stal George Nissen mistrem ve Spojených státech amerických ve skocích do vody a rovněž prováděl i skoky na trampolíně. V období druhé světové války bylo cvičení na trampolíně využito k výcviku pilotů.