Podlaha na terasu ze dřeva

Postavit si rodinný dům a mít k dispozici malou zahradu, to je zkrátka sen mnohých z nás. Některým lidem se alespoň poštěstí pořídit si starší objekt, který si následně zrekonstruují. Je to i váš případ? Nebo naopak stavíte novostavbu či doma něco předěláváte? Chystáte se do rekonstrukce nebo stavby terasy? A už jste přemýšleli o materiálu? Co bude nejlepší a nejvhodnější? Každý druh podlahy má jistě své kouzlo a také výhody a nevýhody, my se teď ale zaměříme na dřevo.

Proč zvolit právě dřevo? Protože se jedná o přírodní materiál, který jen nejenom praktický, ale i vzhledný. Přesně taková by přeci měla být podlaha na terasu Gardina.

dům balkon

Ač si to přiznáváme či nikoliv, tak terasa je přeci další součástí našeho domova, byť se nachází venku, ale úzce s naším bydlením souvisí, proto musíme materiály volit obezřetně a pamatovat na to, aby dlouhou dobu sloužily, ale také aby odpovídaly hodnotami, kvalitami i nadčasovostí, elegantním stylem a svým designem se hodily do koncepce našeho domu i zahrady, protože to je právě ta součást našeho obydlí, která propojuje obě veličiny, jak naši domácnost, z obývacího pokoje si vyjdete francouzskými dveřmi rovnou ven, takže musíte šlápnout do čistého, ale poctivého materiálu, a především kdykoliv můžete z venku jít právě přes tento společný prvek opět zase do vnitřních prostor.

dům terasa

Venkovní materiály navíc musí odolat i nepříznivému počasí. Dřevo jako přírodní materiál má k tomu velice blízko, takže věřte, že vydrží jak ostré rozpálené slunce a letní vysoké teploty, tak se plnohodnotně přizpůsobí i dešti, větru a nepřekvapí ho ani kroupy. Naopak v zimě bude silným a stabilním partnerem bez poskvrnky a to i při hodně nízkých minusových teplotách.

Je to zkrátka kvalitní přírodní materiál, který bude vašim hrdým partnerem po dlouhá léta a to beze změny a jen s minimální údržbou. Životnost prodloužíte samozřejmě impregnací nebo nátěrem pomocí speciálního oleje.