Vynálezy, které nám usnadní život

Při dnešním tempu růstu populace je velice náročném všechny nasytit a uspokojit poptávku. Zejména z toho důvodu vznikla myšlenka stvořit takové stroje, které budou stereotypní a monotónní práci zvládat za nás. Začalo to robotickými rukama, které urychlovaly výrobu. S postupem času se však můžeme setkat s takovými postupem technologie, které možná nahradí člověka snad ve všech ohledech.
mechanické oko

Mezi hlavní trend robotiky patří auta. Auto jako stroj je vynikající vynález, avšak potřebuje řidiče, který ho ovládá. To může být někdy časově velice náročné. Řidiče ovlivňuje mnoho aspektů, které můžou vést k havárii navíc musí také občas odpočívat.

Proto jsou již nyní, zejména v Americe vyvíjena a testována auta, která se řídí sama. Mají v sobě spoustu programů, které jim říkají, zda se udržují ve správném pruhu, zda nehrozí srážka a jiné. Kupodivu tento systém funguje, díky nemilosrdným programům je možnost přehlédnutí u aut minimální.
Robotika se však nezastavila nejen u aut. Rozmáhá se tedy také ve výrobě, v zábavním průmyslu, ale také ve spotřebičích pro domácnost.

Mezi hračkami, které zároveň pomáhají se můžeme setkat s kačenkou, která je vhodná pro děti po chemoterapii. Dítě se o ni může starat tudíž zapomíná na své osobní problémy a bolest. Zároveň želva sama prochází léčebným procesem.
robotické rameno

Z domácích pomocníků již každý nějakého robota známe. Velice oblíbený je dnes automatický vysavač, který vypadá jako malý polštářek. Ten má v sobě zabudovanou plochu místnosti a vykonává nudnou a nepříjemnou činnost za nás. Z dalších pomocníků, kteří jsou však zatím ve fázi vývoje se můžeme setkat s robotem, který skládá oblečení.

Ne každý z nás je natolik zručný, nemá čas nebo se mu prostě nechce. Robot, který tuto činnost udělá za vás zvládá velikost v rozmezí S – XXL. Robot je schopen složit až 40 ks prádla za 4 minuty.

Posledním výkřikem moderní techniky je mobilní pokladna. Ta je však zatím snem než skutečností. Její kouzlo tkví v navštívení zákazníka. Spotřebitel tedy nemusí nikam chodit a pokladna přijede přímo k němu.