Hlídání dětí a jeho souzení

Nezáleží na tom, kolik dětí máte a ani na tom, jestli jsou to uličníci nebo andílci. Každý rodič dobře ví, jak je náročné věnovat se svému dítěti bez přestávky a rovněž si uvědomuje to, že na sebe a své aktivity má minimum času a konec konců i energie.
Z toho důvodu je opravdu velkou pomocí, pokud se vám rodina nabídne, že vám vaše děti pohlídá a vy si tak budete moci odpočinout a na chvíli vydechnout.
tatínek s dětmi

Nezodpovědní rodiče, kteří se chtějí dětí zbavit

S touto myšlenkou a větou, se v současnosti potkává mnoho rodičů, o kterých si to lidi říkají v případě, že jim někdo z rodiny (nebo přátel) hlídá jejich děti. Doba je svobodná a s negativními názory se bohužel nešetří. Tím pádem mají praktický cizí lidi, neustálou potřebu řešit život ostatních kolem sebe a pomlouvat jich za všechno, co dělají „špatně“.
Co je však špatného na tom, pokud vaše děti tráví čas i s jinými rodinnými příslušníky než jen s vámi? Dítě není majetek, který byste si měli střežit, ale radost, se kterou byste se měli podělit. Skutečnost, že vaše dítě stráví odpoledne u babičky nebo, že si ho tetička se strýcem vezmou ven na hřiště (a to všechno bez vaší přítomnosti), ještě není podnětem k tomu, že vám na něm nezáleží a chcete se ho za každou cenu zbavit.
Proč by na vás tedy mělo vaše okolí házet ještě větší zodpovědnost a tlak, kterého už tak máte více než dost? Nemějte strach bránit se nesmyslným narážkám na to, že se o vaše dítě nestaráte dobře!
čtení s dceruškou

Dovolená bez dětí

Další příčina k tomu, jak se poprat s pomluvami lidí ve vašem okolí nastane ve chvíli, kdy se vaše díte rozhodnete nechat u babičky (nebo u kohokoliv, komu věříte a bude s ním v bezpečí) v době, kdy se s partnerem rozhodnete jít na dovolenou ve dvou. Není nezodpovědné a ani nevýchovné, pokud si uděláte pro změnu čas pouze pro sebe a ještě s pocitem a jistotou, že bude vaše dítě v dobrých rukách.
Navíc se i díky kontaktu s jinými lidmi, naučí větší samostatnosti a nebude na vás tolik zatížené. A udělat radost všem, kteří o přítomnost vašeho dítěte stojí je něco, za co se stydět a ani obhajovat nemusíte.